N E W S

 07.04.2011   

VI rzut klasy "A"

W niedzielę 3 kwietnia odbył się w Drzonkowie VI i ostatni rzut kl A. Z zawodników Top-Spina najlepiej zaprezentowali się: Andrzej Pietras - 7 m, Łukasz Olechnowicz - 9 m i Kamil Lorenc 11 m. Po całym sezonie Top-Spin IV uplasował się na IV m, a indywidualnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Kamil Lorenc.

TABELA       GALERIA

 07.04.2011   

I turniej tenisa stołowego o puchar Hurtowni Materiałów Budowlanych Gról & Syn

 W sobotę 2 kwietnia odbył się w Babimoście pierwszy tenisa stołowego o puchar Hurtowni Materiałów Budowlanych Gról & Syn. W zawodach wystartowało 30 zawodników. Organizatorem zawodów było CSiR w Babimoście. Czołowe miejsca zajęli zawodnicy z Kolska - Patryk Walicht, Michał Waszkowiak i Michał Szymański. Kolejność pozostałych zawodników w załączniku. Ponadto wyróżniono najlepszego zawodnika z Gminy Babimost (Daniel Łakomy), najmłodszego zawodnika (Oskar Rajewski) i najstarszego (Henryk Zduński ).Najlepiej z Kargowian zaprezentował się Przemysław Kujawa zajmując V miejsce.

KOMUNIKAT KOŃCOWY

GALERIA

 07.04.2011   

Ostatnia kolejka w V lidze tenisa stołowego

W ostatniej kolejce V ligi tenisa stołowego zespoły Top-Spina rozgrywały swoje mecze z zespołami z Lubska. Top-Spin I przegrał wyjazdowe spotkanie z prowadzącym w rozgrywkach UKTS II 10:3. Punkty dla Top-Spina zdobyli: Rafał Pokorski 2 i Krystian Sakowicz 1. Top-Spin II gościł UKTS I Lubsko i uległ mu 10:5. Punkty dla Top-Spina II zdobyli: Damian Kańduła 3, Piotr Reiner 1 i Łukasz Olechnowicz 1.W końcowej tabeli Top-Sin I zajął II miejsce i zapewnił sobie awans do IV ligi a Top-Spin II uplasował się na VI miejscu zapewniając sobie utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek.

TABELA         GALERIA

SKUTECZNOŚĆ ZAWODNIKÓW TOP-SPIN I

SKUTECZNOŚĆ ZAWODNIKÓW TOP-SPIN II

 29.03.2011   

Otwarte Mistrzostwa Regionu Kozła w tenisie stołowym

 26 marca odbyły się w Zbąszyniu otwarte Mistrzostwa Regionu Kozła w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało ponad 70 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w kategoriach kobiet i mężczyzn do i powyżej 16 lat. Reprezentacja Gminy Kargowa (tenisiści Top-Spina) liczyła 14 osób. Najlepiej zaprezentowali się nasi reprezentanci w kategorii do 16 lat zajmując czołowe miejsca. Wśród dziewcząt Paulina Rajewska uplasowała się na drugim miejscu a wśród chłopców miejsca od drugiego do siódmego zajęli kolejno: Krystian Sakowicz, Krzysztof Woch, Piotr Reiner, Łukasz Olechnowicz, Michał Kurczyk i Filip Ziarek. Na miejscach 9-12 sklasyfikowano Oskara Rajewskiego i Wojciecha Kurczyka. W kategoriach powyżej 16 lat miejsca 9-12 zajęli Bartosz Maciejewski i Rafał Pokorski 13-16 Michał Sagan i 17-24 Damian Kańduła. Otwarta formuła Mistrzostw sprawiła, że na zawodach pojawili się zawodnicy z Leszna, Poznania i Kąkolewa k/ Grodziska i to oni w głównej mierze zajmowali miejsca na najwyższym stopniu podium.

GALERIA

 

 22.03.2011   

Tenisiści Top-Spina medalistami Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym

 20 marca odbyły się w Drzonkowie Indywidualne Mistrzostwa Województwa młodzików. Rozgrywane były gry podwójne i pojedyncze. Bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści Top-Spina Kargowa. W grze deblowej Piotr Reiner i Kamil Lorenc zdobyli kolejny już w tym roku brązowy medal. Dobrze zagrali także w grach pojedynczych zajmując miejsca w ścisłej czołówce województwa. Piotr uplasował się na miejscach 5-6, Kamil 9-12, Oskar Rajewski 13-16 i Robert Kamrowski 33-48.


WYNIKI        GALERIA

 22.03.2011   

V liga

W przedostatniej kolejce rozgrywek V ligi tenisa stołowego oba zespoły Top-Spina grały na wyjeździe. Pierwszy zespół rozgrywał mecz z Dziesiątką III w Nowej Soli i zwyciężył 10:7 zapewniając sobie tym samym drugie miejsce w rozgrywkach i awans do IV ligi. Rezerwy Top-Spina rogrywały mecz w Krośnie Odrzańskim i uległy miejscowej Tęczy 10:2. Był to zdecydowanie najsłabszy występ tego zespołu w V lidze.

FOTKI
 

 16.03.2011   

V rzut klasy "A"

 6 marca  odbył się w Zielonej Górze piąty rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn tenisa stołowego, w którym indywidualnie wygrał Tomasz Stasik przed Bartoszem Jędrasiakiem (obydwaj Spartakus Otyń), Hubertem Lubinem i Hubertem Kuchtą (obydwaj ZKS Drzonków). Zespołowo triumfował ZKS VI – 146 pkt. przed Spartakusem II – 130 pkt., ZKS V – 108 pkt. i Top Spin IV Kargowa – 85 pkt. Po pięciu rzutach prowadzi ZKS VI – 577 pkt. przed Spartakusem II – 571 pkt. i ZKS V – 379 pkt. Zespoły Top-Spina plasują się na IV, VII i XI miejscu. Indywidualnie z zawodników Top-Spina najlepiej w V rzucie zaprezentowali się: Andrzej Pietras - 9m, Michał Kurczyk  - 13 m i Kamil Lorenc 17m.

GALERIA

 02.03.2011   

Zwycięstwa na początek rundy rewanżowej

Rozpoczęła się runda rewanżowa w V lidze tenisa stołowego. Oba zespoły Top-Spina grały we własnej sali i oba odniosły przekonywujące zwycięstwa. Top-Spin I pokonał Ganesę Radoszyn 10:3(w pierwszej rundzie 9:9) a Top-Spin II pokonał Czarnych II Żagań 10:1(w pierwszej rundzie 10:7). Oba zespoły zagrały doskonałe mecze. Kolejna runda V ligi odbędzie się 19 marca.

GALERIA

 02.03.2011   

Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym

24 lutego odbyły się w Drzonkowie finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Doskonale spisali się w nich uczniowie SP Kargowa Piotr Reiner i Kamil Lorenc zajmując III miejsce. Zwyciężyli uczniowie SP Lubiszyn przed SP Drzonków. Najlepsi zostali udekorowani medalami oraz otrzymali pamiątkowy puchar. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku srebrne medale wywalczyli Krystian Sakowicz i Krzysztof Woch.

GALERIA

 02.03.2011   

IV rzut klasy "A"

 13 lutego odbył się w Drzonkowie IV rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn w tenisie stołowym. Indywidualnie zwyciężył Tomasz Stasik (Spartakus Otyń) przed Hubertem Lubinem, Bartłomiejem Lopko i Aleksandrą Górną (wszyscy ZKS Drzonków). Drużynowo zwyciężył ZKS VI – 150 pkt. przed Spartakusem II – 135 pkt., ZKS V – 121 pkt. i UKTS III Lubsko – 81 pkt. Po czterech rzutach prowadzi Spartakus II – 440 pkt. przed ZKS VI – 431 pkt. Z kargowian najlepiej indywidualnie spisal się Łukasz Olechnowicz zajmując 8 miejsce. Zespoły Top-Spina po 4 rzutach zajmują VI, VII i XI miejsce.

GALERIA

 02.03.2011   

II WTK młodzików, kadetów i juniorów

23 stycznia odbył się w Kostrzynie III WTK młodzików. Spośród 5-osobowej reprezentacji Top-Spina najlepiej zaprezentował się Piotr Reiner zajmując miejsca 5-8. Pozostali kargowianie uplasowali się na: 13-16 m Kamil Lorenc, 17-24 Oskar Rajewski, 25-32 Robert Kamrowski i 33-48 Szymon Wieczorek.

31 stycznia odbył się w Drzonkowie III WTK kadetów i juniorów. W zawodach startowała 9 osobowa grupa tenisistów Top-Spina Kargowa. Najlepiej zaprezentowali się Krystian Sakowicz i Paulina Rajewska zajmując miejsca 9-12. Pozostali kadeci (K. Woch, F. Ziarek, M. Kurczyk, D. Gąsiorowski, P. Krasnowski zajęli miejsca w przedziale 17-24. W turnieju juniorów najlepiej wypadł Łukasz Krasnowski(13-16), Damian Kańduła był 17 a Michał Sagan 25.

GALERIA

V liga

W kolejnych meczach V ligi Top-Spin I zremisował z Dziesiątką III Nowa Sól a Top-Spin II pokonał Tęczę II Krosno Odrz. Mecze te zakończyły pierwszą rundę rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej. Początek II rundy 26 lutego.

FOTKI
 

Klasa "A" oraz V liga

 12 grudnia odbył się w Drzonkowie III rzut kl A. Dobrze zaprezentowali się indywidualnie Dawid Nieciecki i Andrzej Pietras zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. W klasyfikacji drużynowej po III rzutach Top-Spin III zajmuje 5 a Top-Spin IV 6 miejsce. Kolejny rzut odbędzie się w lutym.

********


4 grudnia odbyła się kolejna kolejka rozgrywek w V lidze. Top-Spin I zwyciężył w Lubsku z UKTS I w stosunku 10:3, a Top-Spin II przegrał spotkanie z Dziesiątką III Nowa Sól 10:0.

FOTKI

V liga

W kolejnych meczach V ligi zespoły Top-Spina grały ze zmiennym szczęściem. Oba mecze odbyły się we własnej hali. Top-Spin I podejmował Czarnych II Żagań i zwyciężył 10:0, natomiast Top-Spin II w pojedynku z liderem rozgrywek UKTS II Lubsko uległ w stosunku 0:10.

FOTKI

 

II WTK kadetów i juniorów

21 listopada w Kostrzynie n/O z udziałem 108 zawodniczek i zawodników kontynuowano II wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym. Tym razem rywalizacja trwała w kategorii kadetów i juniorów. Tenisiści Top-Spina zajęli następujące miejsca: Kadeci: Krystian Sakowicz 13-16, Krzysztof  Woch i Łukasz Olechnowicz 17-24, Paweł Krasnowski 25-32 i Filip Ziarek 33-39, Paulina Rajewska - 13-16. Juniorzy: Michał Sagan 17-24, Damian Kańduła 25-32.

 

GALERIA

"Alkohol Szkodzi Zdrowiu" 2010

W piątek 19 listopada w sali gimnastycznej SP Kargowa odbył się ostatni (trzeci) w tegorocznej edycji turniej tenisa stołowego pod hasłem Alkohol szkodzi zdrowiu”. Organizatorem cyklu zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Top-Spin”. W całej edycji turnieju wystartowało łącznie 45 zawodniczek i zawodników. 

Ostatni turniej tego cyklu ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Na sali pachnie pączkami, dzieci czekają na podsumowanie i rozdanie nagród. Zakończenie turnieju wypadło bardzo okazale. Wszyscy, którzy uczestniczą w całym cyklu (trzy turnieje) są nagradzani słodkimi upominkami, których fundatorami są: Piotr Napierała – Sklep POOL, ubojnie drobiu Jarosława i Tadeusza Brychcych, sklep spożywczy Barbary Wieczorek sklep spożywczy państwa Maniów oraz drukarnia państwa Korszewskich. Pierwsza szóstka w klasyfikacji indywidualnej otrzymała puchary ufundowane przez Komisję d.s Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Dodatkowo, jak co roku wyróżnieni zostali również: najlepsza dziewczynka turnieju (Paulina Rajewska), najmłodszy uczestnik (Szmicel Kewin) i największa niespodzianka zawodów (Kowalik Michał). Nagrody i puchary wręczały panie Barbara Pajcz i Maria Rajewska reprezentujące Komisję d.s Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Prezes UKS Top- Spin Bartosz Maciejewski. Kolejność końcowa: Gimnazjum i starsi: 1. Krystian Sakowicz, 2. Nieciecki Jakub, 3. Kańduła Damian, 4. Michał Sagan, 5. Olechnowicz Łukasz, 6. Krasnowski Paweł Szkoła Podstawowa: 1. Reiner Piotr 2. Lorenc Kamil 3. Rajewski Oskar 4. Rajewska Paulina 5. Każmierczak Paweł 6. Wieczorek Szymon Już dziś organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tenisowymi zmaganiami na kolejny cykl turniejów za rok.

WYNIKI:

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM I STARSI

GALERIA

Klasa "A"

 14 listopada w Drzonkowie z udziałem 12 zespołów rozegrano drugi rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn w tenisie stołowym. Indywidualnie zwyciężył Bartosz Lopko przed Rafałem Jankowskim, Bartłomiejem Cyrulikiem i Arkadiuszem Geisheimerem (wszyscy ZKS Drzonków). Drużynowo wygrał ZKS VII – 135 pkt. przed ZKS VI – 129 pkt., Spartakusem II Otyń – 97 pkt. i Ganesa II Radoszyn – 58 pkt. Po dwóch rzutach prowadzi ZKS VII – 273 pkt. przed ZKS VI – 224 pkt., Spartakusem II – 181 pkt. i ZKS V – 135 pkt. Jeden z zespołów UKS Top-Spin nie dotarł na turniej z powodu awarii samochodu. Wyniki II rzutu zostały zweryfikowane a nieuprawnionym zawodnikom odebrane punkty.

TABELA

GALERIA

II WTK

W sobotę 13 listopada w Drzonkowie z udziałem ponad 150 zawodniczek i zawodników rozegrano pierwszą część II wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego w tenisie stołowym, w którym rywalizowali młodzicy i żacy.
W zawodach startowała 5-osobowa ekipa tenisistów Top-Spina. Najlepiej zaprezentował się Kamil Lorenc zajmując 8 miejsce. Pozostali kargowianie uplasowali się na miejscach: 9-12 Piotr Reiner, 17-24 Robert Kamrowski, 33-48 Oskar Rajewski i 49-54 Szymon Wieczorek.

GALERIA

V liga

 

W kolejnych meczach V ligi nasze zespoły grały na wyjeżdzie. Top-Spin I odniósł zwycięstwo z Tęczą Krosno Odrzańskie w stosunku 10:0, a Top-Spin II przegrał z UKTS I Lubsko 3:10. Punkty zdobywali: dla Top-Spin I - Sakowicz, Pokorski i Sagan po 2,5 Poniedziałek 1,5 i Krasnowski Łukasz 1, a dla Top-Spina II - Kańduła 2 i Reiner 1. Kolejne mecze oba zespoły rozegrają na własnej hali 20 listopada.


Finał wojewódzki drużynowego turnieju dla UKS

W niedzielę 24 października odbył się w Kostrzynie finał wojewódzki drużynowego turnieju dla UKS. Doskonale zagralły w nim obie startujące w kategorii młodzików drużyny Top-Spina zajmując 2 i 3 miejsce. W pierwszym zespole grali P. Reiner i K. Lorenc a w drugim O. Rajewski i R. Kamrowski.

WYNIKI

GALERIA

V liga

 

Rozgrywki V ligi nabierają tempa. W kolejnych meczach zespoły Top-Spina uzyskały następujące wyniki:

 


Gamesa Radoszyn - Top-Spin I 9:9
Top-Spin I - UKTS II Lubsko 3:10

Czarni III Żagań - Top-Spin II 7:10
Top-Spin II - Gamesa Radoszyn 0:10

TABELA

GALERIA

Inauguracja w V lidze

W tym sezonie w V lidze występują dwa zespoły Top-Spina. Pierwszy mecz rozgrywały więc miedzy sobą. Zwyciężył Top-Spin I 10:0. W Top-Spinie I występują: R. Pokorski, K. Sakowicz, M. Sagan i Ł. Krasnowski,a w Top-Spinie II: P. Reiner, P. Krasnowski, D. Kańduła i K. Woch.

 

GALERIA

I rzut klasy "A"

3 października odbył się w Drzonkowie I rzut kl A. W sezonie 2010/2011 w kl A graja trzy zespoły Top-Spina. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Dawid Nieciecki zajmując 10 miejsce a jego zespół Top-Spin III uplasował się na dzielonym II miejscu gromadząc 95 pkt.

 

WYNIKI

GALERIA

Pierwszy WTK młodzików, kadetów i juniorów

4 września odbył się w Zielonej Górze w nowej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji pierwszy WTK młodzików, kadetów i juniorów. Top-Spin reprezentowała 9 osobowa grupa tenisistów. Najlepiej zaprezentował się Kamil Lorenc zajmując 7 miejsce.

 

GALERIA

Oświadczenie

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Top-Spin Kargowa” podjął w dniu 20 września decyzję o wycofaniu swojego zespołu z rozgrywek III ligi mężczyzn. Bezpośrednim powodem takiej decyzji jest niepodjęcie treningów przez dwóch zawodników podstawowego składu (jeden nie wrócił, a drugi wyjechał do pracy za granicą).

W związku z powyższym Zarząd przeprasza za zaistniałą sytuację wszystkie zespoły uczestniczące w rozgrywkach III ligi oraz Zarząd LOZTS.


Za Zarząd UKS Top-Spin

Jerzy Radkiewicz

Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży


Na początku maja 2010 w Gorzowie Wlkp. odbyły się Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Startowały w nim drużyny dziewcząt i chłopców SP Kargowa. Znakomicie spisali się chłopcy (K. Sakowicz i K Woch) zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta grające w składzie H. Burdziej i P. Rajewska zajęły 5 miejsce.

 

Drużynowe Mistrzostwa Województwa w kategoriach młodzieżowych

W kwietniu w Kostrzynie n/Odrą odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w kategoriach młodzieżowych. Z brązowymi medalami wrócili z nich Kamil Lorenc, Piotr Reiner i Filip Ziarek. Para Sakowicz Woch zajęła miejsce 5-8.

 

GALERIA

 1 2 3 4 5 6

 

 
Free web counter
Free web counter

Created by Marecki. All rights reserved.