N E W S

 09.04.2013   

Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego

W Otyniu k/Nowej Soli odbył się V rzut Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach startowała 8-osobowa grupa najmłodszych tenisistów Top-Spina Kargowa. Miejsca zajęte przez naszych tenisistów. W skrzatach: Kuba Ciężki - 3, w żakach: Kasjan Pajcz - 4, Dawid Kokociński - 12, w młodzikach: Kacper Pajcz - 5, Kevin Szmicel - 6, Mikołaj Kujawa - 8, wśród gimnazjalistów: Michał Kowalik - 3 i Paulina Rajewska - 4. Ostatni turniej i zakończenie całego cyklu połączone z rozdaniem nagród odbędzie się w ostatni weekend kwietnia.

 

FOTKI

 

 03.04.2013   

Zielonogórska klasa "A"

W Drzonkowie odbył się piąty rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn w tenisie stołowym. Indywidualnie wygrał Łukasz Łyko (Top Spin Kargowa) przed Aleksandrą Zapłatą, Dariuszem Pawlakiem (oboje ZKS Drzonków) i Szymonem Panczewskim (Czarni Żagań). Zespołowo zwyciężył ZKS VIII – 105 pkt. przed Top Spin II – 95 pkt., Czarnymi V – 91 pkt. i ZKS X – 84 pkt. Po pięciu rzutach liderem tabeli jest ZKS VIII – 765 pkt.

Miejsca pozostałych zawodników Top-Spina:
Kurczyk - 6, Rajewski, Bąk i Nowicki - 9-12, Kamrowski 17, Rajewska 19 i Kowalik 20

 03.04.2013   

GP Wschowy

 

24 marca w Lginiu koło Wschowy zakończył się cykl turniejów tenisa stołowego o GP Wschowy. W końcowej klasyfikacji chłopców szkół podstawowych II m zajął Kacper Pajcz, IV był jego młodszy brat Kasjan, a VI Mikołaj Kujawa.

 

 03.04.2013   

Dwa miejsca na podium w Mistrzostwach Krosna Odrzańskiego

 

23 marca kilkuosobowa reprezentacja Top-Spina startowała w Otwartych Mistrzostwach Krosna Odrzańskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli: w kategorii kl. III-IV Kasjan Pajcz i w kategorii gimnazjalistek Paulina Rajewska. Miejsca 7-8 w swoich kategoriach zajęli Kacper Pajcz i Michał Kurczyk.

 

FOTKI

 

 06.02.2013   

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim

 

W poniedziałek 4 lutego w Szkole Podstawowej w Kargowej gościł Mistrz Olimpijski paraolimpiady w Londynie pan Marcin Skrzynecki. Swój złoty medal zdobył w tenisie stołowym. W naszym mieście wszyscy doskonale wiedzą jak się gra w tenisa stołowego, więc spotkaniu towarzyszyło duże zainteresowanie dzieci. Odbyły się dwa spotkania Mistrza z uczniami (osobno klasy I-III i IV -VI). Pan Marcin krótko opowiedział o swojej karierze, zdobywanych w czasie jej trwania medalach i pucharach, treningach, życiu osobistym, nauce w szkołach i o tym co robi obecnie. W drugiej części odpowiadał na pytania dzieci i umożliwił wszystkim zgromadzonym obejrzenie złotego medalu olimpijskiego. Ostatnia część spotkania to gra najmłodszych adeptów tenisa stołowego z Mistrzem. Na zakończenie pan Marcin udzielał autografów i uczestniczył w sesji fotograficznej. W podziękowaniu za miłe wrażenia najmłodsi wręczyli gościowi wiązankę kwiatów i mnóstwo zrobionych własnoręcznie laurek, najczęściej w kształcie tenisowej rakietki. To była wyjątkowa okazja. Gościliśmy przecież Mistrza Europy, Świata i Olimpijskiego w jednej osobie.

 

FOTKI

 

 06.02.2013   

IV liga

 

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej grający we własnej sali Top-Spin Kargowa zdecydowanie pokonał Czarnych Żagań 10:4 rewanżując się tym samym za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie(8:10). W dzisiejszym meczu punkty dla Top-Spina zdobyli: M. Molenda - 3.5, A. Poniedziałek - 3, R. Pokorski - 2 i K. Sakowicz - 1,5. Kolejny mecz 16.02 z Dziesiątką Nowa Sól.

 

WYNIKI     FOTKI     SKUTECZNOŚĆ ZAWODNIKÓW

 

 

 15.01.2013   

IV liga

 

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek w IV lidze tenisa stołowego. Top-Spin rozegrał w niej 9 meczy z czego sześć wygrał, jeden zremisował i dwa przegrał. Pierwsza runda przyniosła dorobek 13 punktów i pozwoliła uplasować się zespołowi w górnej części tabeli, czego efektem będzie gra w drugiej części sezonu w grupie walczącej o awans do III ligi. W rozgrywkach Top-Spin reprezentowało aż 9 zawodników. Największym dorobkiem punktowym mogą pochwalić się: Michał Molenda - 27 pkt, Artur Poniedziałek - 16,5 pkt, Krystian Sakowicz 11 pkt, Rafał Pokorski - 10,5 pkt, Sławek Poniedziałek 7,5 pkt i Bartosz Maciejewski 6 pkt. Tak się złożyło, że w drugiej rundzie Top-Spin rozegra wszystkie mecze we własnej hali (początek rewanży 2 lutego).

 

FOTKI

 

 18.12.2012   

"Turniej Gwiazdkowy w Tenisie Stołowym"

Dnia 15 grudnia b.r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Zielonogórskim Klubem Sportowym Drzonków zorganizowali „Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży”. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Ze względu na bardzo dużą liczbę zawodników(151) turniej rozegrano na 24 stołach, na dużej hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Najlepsi (miejsca 1-6)w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe(sprzęt do tenisa stołowego). Ponadto wszyscy uczestnicy na koniec zawodów otrzymali od „Gwiazdora” świąteczną paczkę ze słodyczami oraz koszulkę. W rywalizacji udział wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów z: Gminy i Miasta Zielonej Góra, Zaboru, Lubska, Żagania, Gozdnicy, Nowej Soli, Otynia, Sulechowa, Kargowej, Gorzowa Wlkp., Ośna Lub., Międzyrzecza, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego. Najlepiej z tenisistów stołowych Top-Spina zaprezentował się najmłodszy z kargowian Jakub Ciężki zajmując w kategorii klas II i młodszych(skrzaci) III miejsce. Wśród gimnzajalistek IV miejsce zajęła Paulina Rajewska o wśród żaków VI był Kasjan Pajcz. Pozostali tenisiści Top-Spina uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.

 

FOTKI

 

 18.12.2012   

Zielonogórska klasa "A"

2 grudnia w Otyniu koło Nowej Soli odbył się III rzut kl. A. Doskonale spisał się w nim pingpongista Top-Spina Damian Kańduła zajmując w gronie ok. 50 zawodników pierwsze miejsce. Dobrze zaprezentowali się również Oskar Rajewski, Andrzej Pietras i Michał Kurczyk zajmując miejsca 8-12. Po trzech rzutach zespoły Top-Spina zajmują II i III m.

 

KLASYFIKACJA PO 3 RZUTACH

FOTKI

 18.12.2012   

Kolejny cykl turniejów tenisa stołowego pod hasłem "Alkohol szkodzi zdrowiu" zakończony

 

W piątek 23 listopada w sali gimnastycznej SP Kargowa odbył się ostatni (3) w  tegorocznej edycji turniej tenisa stołowego pod hasłem „Alkohol szkodzi zdrowiu”. Organizatorem cyklu zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Top-Spin”. W tegorocznej edycji turnieju wystartowało łącznie 31 zawodników.           

            Ostatni turniej tego cyklu ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Dzieci czekają na podsumowanie i rozdanie nagród. Uczestnicy wszystkich trzech turniejów otrzymują małe słodkie upominki. Fundatorami słodkości w tym roku byli: Piotr Napierała, Tadeusz Brychcy i Tadeusz Pajcz. Pierwsza trójka w klasyfikacji indywidualnej we wszystkich kategoriach otrzymała puchary ufundowane przez Prezesa UKS Top-Spin Bartosza Maciejewskiego. Dodatkowo, jak co roku wyróżniony został  najmłodszy uczestnik (Jakub Ciężki).

W klasyfikacji klas II-IV miejsca na podium zajęli: Kasjan Pajcz, Kacper Przybylak i Jakub Ciężki. Wśród uczniów z klas V-VI czołowe miejsca zajęli: Kevin Szmicel, Dawid Schenk i Mateusz Leśny, a wśród gimnazjalistów najlepsi byli: Robert Kamrowski, Michał Kowalik i Hubert Walkowiak.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w kolejnej już edycji turnieju za rok.

 

 08.12.2012   

IV liga

 W rozegranych na wyjazdach kolejnych meczach IV ligi zespół Top-Spina minimalnie przegrał z Czarnymi II Żagań 10:8 i grając w dużym osłabieniu zremisował z Teją Łęknica 9:9. Mimo słabszych występów Kargowianie utrzymali drugie miejsce w tabeli. Punkty w ostatnich meczach zdobywali: M. Molenda - 8.5, K. Sakowicz 4, A. Poniedziałek - 2, R. Pokorski i B. Maciejewski po 1 i Ł. Łyko - 0,5. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań.

 

 FOTKI     SKUTECZNOŚĆ ZAWODNIKÓW

 

 08.12.2012   

Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia

 10 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w tenisie stołowym. Najlepiej spośród członków Top-Spina zaprezentowali się Kacper Pajcz i Mikołaj Kujawa którzy w kat. szkół podstawowych zajęli odpowiednio 2 i 3 m. Wśród gimnazjalistek 3 m zajęła Paulina Rajewska.

 

RELACJA     FOTKI 1     FOTKI 2

 

 08.12.2012   

II WTK

 4 i 11 listopada w Żaganiu i Drzonkowie odbywał sie II WTK we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy Top-Spina startowali ze zmiennym szcześciem. W kat. żaków na pozycji 13-16 sklasyfikowany został Kasjan Pajcz, wśród młodzików Kacper Pajcz był 17-24, w kat kadet 13-16 m zajął Robert Kamrowski a wśród juniorek miejsce 9-12 zajeła Paulina Rajewska.

 

FOTKI

 

 08.12.2012   

Zielonogórska klasa "A"

Rozpoczęły się rozgrywki w zielonogórskiej klasie A. Rozegrano już dwa rzuty. Zawody odbywały się w Drzonkowie i Zielonej Górze. W pierwszym rzucie najlepiej indywidualnie wypadł Damian Kańduła i Paulina Rajewska, w drugim natomiast Damian Kańduła, Robert Kamrowski, Michał Kurczyk i Oskar Rajewski. Po dwóch rzutach indywidualnie trzeci jest Damian, 9 - Michał i 13 - Oskar. Drużynowo Top-Spin II zajmuje trzecią, a Top-Spin III piątą lokatę. Kolejny rzut rozegrany zostanie w Drzonkowie 9 grudnia.

 

FOTKI

 

 08.12.2012   

IV liga

 Trwają rozgrywki IV ligi tenisa stołowego. Rewelacyjnie w tym sezonie spisuje się pierwszy zespół Top-Spina. Do zespołu wrócił Michał Molenda i po wielu latach Sławomir Poniedziałek. Zespół uzupełniają: Bartosz Maciejewski, Rafał Pokorski, Krystian Sakowicz i Artur Poniedziałek. W dotychczas rozegranych meczach Top-Spin zwyciężał czterokrotnie pokonując Dziesiątkę Nowa Sól 10:6, Jofrakudę II Świebodzin 10:8, UKTS Lubsko 10:7 i Jofrakudę III Świebodzin 10:1.
Na czele tabeli znajduje się Kijowianka Kije, która tak jak Top-Spin legitymuje się kompletem zwycięstw lecz ma korzystniejszy bilans setów. Kolejne mecze już w listopadzie.

 

WYNIKI     FOTKI

 

 08.12.2012   

Międzyszkolna Liga tenisa stołowego

 

27 października odbył się w Otyniu pierwszy rzut Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach wystartowała duża grupa dzieci i młodzieży z wielu okolicznych szkół. Zawody odbywają się w czterech kategoriach osobno dla dziewcząt i chłopców. Najlepiej z reprezentantów Top-Spina zaprezentował się Michał Kowalik zajmując drugie miejsce w kat. gimnazjów. W zawodach po raz pierwszy wystartowało kilku młodych tenisistów Top-Spina. Każdy z nich wygrał przynajmniej jeden pojedynek. MLTS jest rozgrywana raz w miesiącu. Następny rzut w listopadzie.

 

 

FOTKI

 

 08.12.2012   

Zielonogórska klasa "A"

Rozpoczęły się rozgrywki w zielonogórskiej klasie A. Rozegrano już dwa rzuty. Zawody odbywały się w Drzonkowie i Zielonej Górze. W pierwszym rzucie najlepiej indywidualnie wypadł Damian Kańduła i Paulina Rajewska, w drugim natomiast Damian Kańduła, Robert Kamrowski, Michał Kurczyk i Oskar Rajewski. Po dwóch rzutach indywidualnie trzeci jest Damian, 9 - Michał i 13 - Oskar. Drużynowo Top-Spin II zajmuje trzecią, a Top-Spin III piątą lokatę. Kolejny rzut rozegrany zostanie w Drzonkowie 9 grudnia.

 

WYNIKI     FOTKI

 

 08.12.2012   

Finał Wojewódzki turnieju dla UKS

15 września w Lubsku odbyły się eliminacje wojewódzkie turnieju dla UKS o puchar PZTS. Zespół Top-Spina (Kevin Szmicel, Kacper i Kasjan Pajcz) zaprezentował się przeciętnie zajmując VI miejsce w kategorii młodzików. 

 

 

 

 

 06.06.2012   

Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka

W przeddzień Dnia Dziecka zakończył się cykl turniejów tenisa stołowego dla młodzieży Szkoły Podstawowej. W zawodach, które składały się z cyklu 6 turniejów wystartowało łącznie 30 zawodników. Zwycięzcą cyklu został Szymon Wieczorek. Kolejne miejsca zajęli: Hubert Walkowiak, Michał Kowalik, Kevin Szmicel, Dawid Schenk, Marcel Konieczny, Mateusz Golemo i Dawid Tomaś. Uczestnicy ostatniego turnieju otrzymali słodkie upominki oraz statuetki, dyplomy i medale ufundowane przez Prezesa UKS Top-Spin Bartosza Maciejewskiego. 

Rozdanie nagród nastąpiło w dn. 1 czerwca podczas festynu zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej.

 

 06.06.2012   

Klasa "A"

Zakończyły sie rozgrywki w zielonogórskiej kl A. W ostatnim szóstym turnieju najlepiej indywidualnie wypadł Robert Kamrowski zajmując 12 miejsce. W klasyfikacji końcowej indywidualnie na siódmym miejscu uplasował się Oskar Rajewski a drużynowo zespoły Top-Spina zajęły: Top-Spin V - IV m, Top-Spin III - XI m, a Top-Spin IV XII m. W rozgrywkach uczestniczyły 23 zespoły.

 

 

1 2 3 4 5 6

 

 
Free web counter
Free web counter

Created by Marecki. All rights reserved.