N E W S

 01.04.2014   

V miejsce SP Kargowa w Finale Wojewódzkim Memoriału A. Grubby

 

25 marca w Sali Zespołu Szkół w Drzonkowie odbył się Finał Wojewódzki Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W zawodach startowało 14 szkolnych drużyn reprezentujących szkoły z całego województwa lubuskiego. Czołowe lokaty zajęły: SP Drzonków, SP 9 Gorzów Wlkp i SP Słońsk. Na doskonałym V miejscu uplasowała się drużyna SP Kargowa w składzie: Kasjan Pajcz, Kacper Przybylak i Dawid Kokociński.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 01.04.2014   

Lubuska Olimpiada Młodzieży

 

26 marca w Drzonkowie odbyły się zawody półfinałowe Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. W zawodach startowało 14 szkolnych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach powiatowych. Kargowscy tenisiści zajęli w zawodach półfinałowych III miejsce. Na pierwszych dwóch miejscach uplasowały się SP Drzonków i SP Otyń (awans do Finałów uzyskały trzy najlepsze szkoły). SP Kargowa reprezentowali: Kasjan Pajcz, Kacper Przybylak i Kacper Kaźmierczak. Zawody Finałowe LOM odbędą się w kwietniu w Ośnie Lubuskim.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 01.04.2014   

Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego

W sobotę 15 marca odbył się w Otyniu przedostatni turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach startowała 10-osobowa grupa najmłodszych tenisistów stołowych Top-Spina. Najlepiej zaprezentowali się: Filip Hulalka - III m w kat. skrzatów, Dawid Kokociński - IV m w kat. żaków i Kasjan Pajcz - IV m w kat. młodzików. Pozostali kargowianie zajęli w swoich kategoriach następujące miejsca: Mateusz Dębski(10), Adrian Zboralski(6), Karol Sierszuła(5), Kacper Przybylak(7), Kacper Kaźmierczak(5), Adrian Fabiś(8) i Karol Brudło(15). W zawodach startowało ponad 60 najmłodszych tenisistów powiatu zielonogórskiego. Ostatni turniej odbędzie się 5 kwietnia.

 

FOTKI

 

 25.03.2014   

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego

 

W Sobotę 22 marca w hali sportowej "Zbąszynianka" w Zbąszyniu rozegrano drugie Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w tenisie stołowym. W zawodach startowali najmłodsi tenisiści stołowi Top-Spina Kargowa. Kasjan Pajcz i Dawid Kokociński zajęli 2 i 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Pozostali kargowianie uplasowali się na miejscach: Kacper Kaźmierczak(4), Adrian Fabiś(6) i Mateusz Dębski(7-9). Zawody rozgrywano w 6 kategoriach wiekowych. Łącznie startowało w nich 70 zawodniczek i zawodników.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 26.02.2014   

Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego

 

W sobotę 22 lutego odbył się w Otyniu IV turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Najmłodsi tenisiści Top-Spina Kargowa zajęli w nim następujące miejsca:

Kategoria skrzat (kl I i II): Filip Hulalka(3), Adrian Zboralski(4), Karol Sierszuła(5)

Kategoria żak (kl III i IV): Kacper Kaźmierczak(5), Dawid Kokociński(6), Adrian Fabiś(9), Mateusz Dębski(11), Karol Brudło(12)

Kategoria młodzik (kl V i VI): Kasjan Pajcz(3), Kacper Przybylak(9)

Do zakończenia całego cyklu pozostały jeszcze dwa spotkania.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 26.02.2014   

Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym

 

8 stycznia odbyły się w Drzonkowie Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Zawody rozegrano w 4 kategoriach (dziewczęta SP, chłopcy SP, dziewczęta Gimnazjum i chłopcy Gimnazjum). W zawodach startowały 3 drużyny kargowskich tenisistów. Drużyny chłopców SP (Kacper Przybylak, Kasjan Pajcz) i chłopców Gimnazjum (Oskar Rajewski, Piotr Reiner) zajęły drugie miejsce uzyskując tytuł wicemistrza Powiatu. Oba zespoły awansowały do zawodów półfinałowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta SP (Monika Cicha, Weronika Benyskiewicz) zajęły IV miejsce i odpadły z dalszych rozgrywek. Zawody półfinałowe zostaną rozegrane w marcu.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 26.02.2014   

IV liga

 

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek w IV lidze tenisa stołowego. Występujący w grupie południowej Top-Spin Kargowa spisywał się bardzo dobrze. Z 8 rozegranych meczy kargowscy ping-pongiści wygrali sześć, jeden zremisowali i jeden przegrali. W tabeli zajmują drugie miejsce mając na swoim koncie 13 pkt. W pierwszej rundzie Top-Spina reprezentowali:
Molenda Michał – 20,5 pkt skuteczność 84,5%
Poniedziałek Artur – 11 pkt skuteczność 78,6%
Zbaraszczuk Adam – 19,5 pkt skuteczność 69,6%
Poniedziałek Sławomir – 13 pkt skuteczność 59,1%
Bartosz Maciejewski – 8 pkt skuteczność 36,4%

Tabela po I rundzie:
1.Tęcza II Krosno Odrz  8  14  78:54
2.Top Spin Kargowa      8  13  73:42
3.ZKS V Drzonków       8  11  69:46
4.Dziesiątka Nowa Sól    8  10  70:36
5.Jofrakuda II Świebodzin  8  9  69:60
-----------------------------------------------------
6.TEJA Łęknica 8 6 44:70
7.ŻSTS II Żagań 8 5 53:75
8.Tajfun Lgiń 8 4 42:73
9.Ganesa Radoszyn 8 0 40:80

 26.02.2014   

IV rzut zielonogórskiej klasy "A"

 

W Drzonkowie rozegrano czwarty rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn tenisa stołowego. Indywidualnie zwyciężył Łukasz Pawlak (ZKS Drzonków) przed Jakubem Kowalczykiem (Spartakus Otyń), Damianem Kańdułą (Top Spin Kargowa) i Kamilem Hawryliszynem (Spartakus). Drużynowo najlepszym był Spartakus I – 130 pkt. przed ZKS XI – 103 pkt., Top Spin III – 91 pkt. i Czarnymi II Żagań – 81 pkt. Po czterech rzutach prowadzi Spartakus I – 378 pkt. przed ŻSTS Żagań III – 260 pkt., Top Spin III – 252 pkt. i ZKS XI – 238 pkt.

 

 27.12.2013   

II turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego

 

W Otyniu odbył się II turniej Międzyszkolnej Ligi tenisa Stołowego. W zawodach startowała duża grupa najmłodszych adeptów tenisa stołowego z Kargowej. W kategorii skrzatów odpowiednio 2 i 3 miejsce zajęli Filip Hulalka i Karol Sierszuła. W żakach najlepiej zaprezentowali się Adrian Fabiś i Dawid Kokociński zajmując 4 i 5 miejsce. Wśród młodzików na trzeciej pozycji uplasował się Kasjan Pajcz. Następny turniej już po nowym roku.

 

POZOSTAŁE FOTKI

 

 03.12.2013   

Kolejna edycja turnieju tenisa stołowego pod hasłem „Alkohol szkodzi zdrowiu” zakończona.

 

Jak co roku w listopadzie Uczniowski Klub Sportowy Top-Spin organizuje turniej tenisa stołowego pod hasłem „Alkohol szkodzi zdrowiu”. W turnieju stratują głównie uczniowie kargowskiej podstawówki podzieleni na dwie grupy wiekowe. W tym roku w kategorii klas I-III wystartowało 11 najmłodszych adeptów tenisa stołowego. W cyklu 3 turniejów rozgrywanych w trzy kolejne piątki listopada najlepszym okazał się Jakub Ciężki. Kolejne miejsca zajęli: Karol Sierszuła i Krzysztof Śliwiński. Najlepszą dziewczynką była Eliza Krzemińska, a najmłodszym uczestnikiem uczeń klasy pierwszej Kamil Stefańczyk. W kategorii klas IV-VI wystartowało 17 zawodników. Zwyciężył Kasjan Pajcz, a na drugim i trzecim stopniu podium stanęli odpowiednio Kacper Przybylak i Dawid Kokociński.

Wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w całym cyklu(3 turniejach) zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i medalami oraz słodkimi upominkami, których fundatorem jak co roku byli panowie Piotr Napierała i Jarosław Brychcy.

 

POZOSTAŁE FOTKI


 13.11.2013   

Tenisiści Top-Spina na podium w Mistrzostwach Województwa UKS

 

W niedzielę 3 listopada w Kostrzynie/Odrą odbyły się Mistrzostwa Województwa Uczniowskich Klubów Sportowych w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowały dwa zespoły Top-Spina Kargowa. W kategorii żaków (kl. IV i młodsze) bezkonkurencyjni okazali się Dawid Kokociński i Kacper Kaźmierczak z Kargowej. W kategorii młodzików (kl. V-VI) tenisiści z Kargowej (Kasjan Pajcz i Kacper Przybylak) zajęli III miejsce. W zawodach startowało 17 zespołów w czterech kategoriach wiekowych.

 05.06.2013   

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka

 

1 czerwca w hali sportowej WOSiR w Drzonkowie odbył się turniej tenisa stołowego z okazji „Dnia Dziecka” W imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 16 lat. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i medale. Ponadto wszyscy uczestnicy na koniec zawodów otrzymali pamiątkową koszulkę, czekoladę oraz napój. Zawody rozegrano na 12 stołach, rywalizacja trwała 6 godzin.  Nagrody dla wszystkich uczestników, w ramach projektu „Moim hobby jest sport” ufundowały Gmina Zielona Góra oraz Nadleśnictwo Bytnica. 

W turnieju startowała 7- osobowa grupa najmłodszych tenisistów stołowych z Kargowej. W swoich kategoriach zajęli oni następujące miejsca: Filip Hulalka – 5, Karol Sierszuła – 7, Kasjan Pajcz – 5, Maciej Świstuń – 9, Mateusz Dębski – 13, Filip Mikołajczyk i Dawid Kokociński 17-20. Organizatorem turnieju był Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków.

POZOSTAŁE FOTKI

 04.06.2013   

Paulina Rajewska z brązowym medalem Mistrzostw Województwa w grze deblowej

 

W Ściechowie k/Gorzowa (skrzaci i żacy), Kostrzynie n/Odrą (młodzicy) i Drzonkowie (kadeci i juniorzy) odbywały się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym. Startowali w nich młodzi ping-pongiści z Kargowej zajmując w swoich kategoriach następujące miejsca:
skrzaci - Jakub Ciężki 7-8 indywidualnie, 
żacy - Kasjan Pajcz 13-16 indywidualnie, oraz 5-8 w deblu z Mateuszem Żelengowskim ze Świebodzina
młodzicy - Kacper Pajcz 25-32, Mikołaj Kujawa 33-48 indywidualnie, oraz w deblu Pajcz i Kujawa 17-24
kadeci - Oskar Rajewski 7-8, Robert Kamrowski 9-12, Michał Kowalik 17-20 indywidualnie, oraz w deblu Kamrowski i Rajewski 5-8
juniorzy - Paulina Rajewska 5-6 indywidualnie, w deblu z Mileną Krajewską z Witnicy 3, oraz w mikście z Michałem Bartoszewskim z Drzonkowa 5-8
Mistrzostwa Województwa kończą sezon w tenisie stołowym. Najmłodsi wystartują jeszcze w turnieju z okazji Dnia Dziecka w Drzonkowie.

POZOSTAŁE FOTKI

 21.05.2013   

Lubuska Olimpiada Młodzieży

Zakończyły się Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Startowało w nich troje kargowian, w tym dwójka tenisistów stołowych Top-Spina Kargowa. W licealiadzie (szkoły ponadgimnazjalne) startował Paweł Nowicki (zawody odbyły się w Gorzowie Wlkp.), który ze swoimi kolegami z LO Sulechów zdobył brązowy medal. W zawodach zwyciężyli tenisiści stołowi VII LO w Zielonej Górze przed II LO w Gorzowie. Tydzień wcześniej IV miejsce w gimnazjadzie wywalczyła Paulina Rajewska grająca w parze z Hanną Burdziej.

 

 21.05.2013   

Zielonogórska klasa "A"

Zakończyły się rozgrywki w zielonogórskiej klasie A w tenisie stołowym. W szóstym, ostatnim rzucie rozegranym w Drzonkowie indywidualnie zwyciężyła Aleksandra Zapłata (ZKS Drzonków) przed Damianem Kańdułą (Top Spin Kargowa), Bartoszem Mikulskim (Czarni Żagań) i Kacprem Kostrzonem (Spartakus Otyń). Zespołowo triumfował Top Spin II – 126 pkt. przed ZKS VIII – 113 pkt., Spartakusem III – 81 pkt. i Top Spin III – 77 pkt. W tabeli końcowej na 1. miejscu sklasyfikowano ZKS VIII – 878 pkt. na 2. Top Spin II – 716 pkt., 3. Top Spin III – 667 pkt., 4. ZKS IX - 631 pkt. i 5. Spartakusa III - - 571 pkt. Zawodnicy Top-Spina w klasyfikacji indywidualnej zajęli następujące miejsca: Damian Kańduła – 3, Michał Kurczyk – 5, Oskar Rajewski – 11, Paweł Nowicki – 16, Paulina Rajewska 16, Robert Kamrowski – 19, Andrzej Pietras – 20, Michał Kowalik – 21, Mateusz Bąk – 22. W dwóch rzutach wystąpił również Łukasz Łyko zajmując w nich I i II m. W rozgrywkach uczestniczyło 17 zespołów (indywidualnie 83 zawodników. Zespół Top-Spina II (Kańduła, Rajewski, Nowicki i Bąk) uzyskał awans do V ligi. Gratulujemy.

 

FOTKI

 

 14.05.2013   

Dwa miejsca na podium dla tenisistów Top-Spina

 

28 kwietnia w Drzonkowie odbył się ostatni turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. Cały cykl liczył 6 imprez. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W całej edycji udział wzięło 132 uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów z: Drzonkowa, Ochli, Zawady, Starego Kisielina, Przylepu, Otynia, Zaboru, Sulechowa, Kargowej, Świebodzina, Nowej Soli.. Najmłodszy uczestnik miał 6, a najstarszy 16 lat. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorem II edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego był Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków oraz Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus Otyń”. Z tenisistów Top-Spina najlepiej zaprezentowali się: Jakub Ciężki(3 m w kat. skrzatów i Michał Kowalik(2 m w kategorii chł. Gimnazjum). Pozostali Kargowianie zajęli następujące miejsca:

żacy: Kasjan Pajcz – 6 m, Kacper Przybylak – 13 m, Dawid Kokociński – 14 m.
młodzicy: Kevin Szmicel - 5 m, Mikołaj Kujawa – 7 m, Pajcz Kacper – 8 m
dz Gimnazjum – Paulina Rajewska – 4 m

    

POZOSTAŁE FOTKI

 23.04.2013   

Zawodnicy Top-Spina w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 

 

Paulina Rajewska – uczennica kargowskiego gimnazjum i Paweł Nowicki – uczeń LO w Sulechowie awansowali ze swoimi partnerami do Finałów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Zawody w tenisie stołowym są rywalizacją drużynową, w której szkołę reprezentuje dwójka zawodników. Aby wystąpić w zawodach Finałowych trzeba przejść przez eliminacje ośrodkowe, powiatowe, rejonowe i półfinałowe. Paulina grała w drużynie z Hanną Burdziej, a Paweł ze swoim szkolnym kolegą Adrianem Węgrzyńskim, zawodnikiem lidera IV ligowego zespołu Kijowianki Kije. Paulina ze swoją koleżanką zajęła w Finałach IV miejsce, Paweł w Finałach wystąpi w czwartek – zawody odbędą się w Gorzowie.

 23.04.2013   

Indywidualne Mistrzostwa Województwa skrzatów i żaków

 

14 kwietnia w Ściechowie k/Gorzowa Wlkp. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa skrzatów i żaków. W zawodach startowała dwuosobowa reprezentacja Top-Spina. W kategorii skrzatów (kl. II i młodsi) Jakub Ciężki zajął 7 miejsce natomiast w kategorii żaków (kl. IV i młodsi) Kasjan Pajcz był 13. Kasjan wystąpił również w grze deblowej. Grając z Mateuszem Żelengowskim ze Świebodzina zajął miejsce 5-8.

FOTKI

 

 16.04.2013   

GP Babimostu

W niedzielę 7 kwietnia odbył się w Babimoście VIII turniej tenisa stołowego o GP Babimostu. W zawodach startowała trójka zawodników Top-Spina. Niespodziewanym zwycięzcą zawodów został kargowianin Rafał Pokorski, Bartek Maciejewski był siódmy, a Kasjan Pajcz 22.

 

 

1 2 3 4 5 6

 

 
Free web counter
Free web counter

Created by Marecki. All rights reserved.